16 lutego 2017

Franz Kafka, Proces, Kenia AD 2017 i atak na wolontariuszy

Przekazujemy najnowsze informacje ze schroniska dla dzieci – ofiar handlu ludźmi, które w Nairobi prowadzi organizacja HAART. Tym razem było trochę sytuacji niebezpiecznych, przykrych ale i kuriozalnych. Wydarzenie jak w powieści Franza Kafki nawet momentami zabawne – Kenia to mimo wszystko nie Somalia, i możliwości egzekwowania swoich praw – zwłaszcza prawa do obrony zawsze istnieje. Niestety w tym samym czasie doszło do kolejnego incydentu, który zmartwił nas o wiele bardziej.

6Podczas warsztatów dla młodzieży ze slamsów Matare doszło do bardzo poważnego incydentu. Grupa młodych osób postanowiła z niewiadomych przyczyn przerwać warsztaty HAART  przy użyciu gróźb i przemocy. Niestety jeden z wolontariuszy HAART został poważnie zraniony w głowę i zabrany do szpitala. Reszcie naszego zespołu udało się uciec z miejsca zdarzenia.

O sytuacji rodem z Kafki czytajcie poniżej, relację Radka Malinowskiego:

  • Pewnego styczniowego poranka do siedziby naszej organizacji przyszło dwóch nieumundurowanych policjantów, którzy zażądali aby wydać im pewne dokumenty w sprawie ofiar handlu ludźmi. Nie chcieli udzielić informacji czego dotyczy śledztwo, jaki jest cel poszukiwanych dokumentów, o co jesteśmy posądzeni….
    Czytaj całość historii: Proces

Możesz wspomóc działania HAART. Wpłaty na utrzymanie schroniska:
Fundacja RAZEM DLA AFRYKI
PLN 49 1020 3408 0000 4102 0373 7442 (FreeDOM)