22 maja 2018

Jest woda, jest życie. Parafie sfinansowały studnię w Ugandzie

>>> Posłuchaj jak dzieci z Pabo śpiewają i uśmiechnij się :)

– Teraz bezpieczna woda będzie dostępna dla każdego gospodarstwa domowego. To pomoc dla ponad 2000 osób, poprawa warunków sanitarnych i zredukowane zagrożenia chorobami przenoszonymi wskutek spożywania brudnej wody. Jesteśmy wdzięczni wszystkim parafiom i ich proboszczom, w których zebrano pieniądze na wykonanie tego odwiertu! – pisze z północy Ugandy ks. David Okullu, tamtejszy proboszcz i twórca organizacji SORUDEO (Solidarity for Rural Development Organisation – Solidarność dla Rozwoju Obszarów Wiejskich).

1

Ks. David pod koniec zeszłego roku gościł w Polsce na zaproszenie naszej fundacji, dzieląc się pracą w Ugandzie i prowadząc zbiórkę na wybudowanie studni na północy kraju.

„Stanislaus Maleng”, czyli studnia im. Św. Stanisława Kostki (upamiętniająca 450 -rocznicę śmierci polskiego świętego, który zmarł na malarię) została uroczyście otwarta i na początku maja we wsi Latodore w dystrykcie KItgum. Powstała dzięki wsparciu wiernych parafii św. Maksymiliana  Kolbe w Oświęcimiu, św. Wojciecha w Koszalinie, św. Andrzeja w Ujeździe i św. Stanisława Kostki w Łodzi.

6

Jej koszt to 21 500 000 szylingów ugandyjskich (21 tys PLN).  Jest to szósta studnia wybudowana przez organizację prowadzoną przez ks. Davida. „Obszary w jakich on działa to opieka zdrowotna, rolnictwo i jego rozwój, polepszenie standardów życia lokalnej społeczności i wiele jego aktywności duszpasterskiej. Popieram te działania” – powiedział o pracy ks. Davida, abp Gulu, John Baptist Odama.

4

DZIĘKUJEMY ZA WASZE SERCE !

Raport przesłany przez ks. Davida dla naszej Fundacji: Raport (po angielsku)

Wsparcie działań organizacji ks. Davida – dane do przelewu z  dopiskiem SORUDEO
76 1020 3408 0000 4402 0342 8349 w PLN

O ks. Davidzie Okullu, jego organizacji i sytuacji w Ugandzie więcej w książce „Krew Aczoli”, nad którą Fundacja Razem dla Afryki ma patronat.

4