11 czerwca 2016

O FreeDOM w „Droga na szczyt” – PR 1

W programie Agaty Puścikowskiej „Droga na szczyt” Programu 1 Polskiego Radia, Radek Malinowski, założyciel HAART Kenya mówi o współczesnym niewolnictwie i naszej kampanii Zbuduj FreeDOM www.zbudujfreedom.pl

Clipboard01

Radek Malinowski na co dzień mieszka w Kenii i zajmuje się pomocą osobom, które doświadczyły handlu ludźmi. – W tej chwili wiele osób wokół nas jest w stanie niewoli. Zmieniła się forma niewolnictwa. Ta nowa forma umiejętnie wykorzystuje czas globalizacji. Eksploatacja drugiej osoby jest wciąz taka sama, czyli, że polega na niszczeniu drugiej osoby za pieniądze – podkreśla.

– Handel ludźmi jest najbardziej widoczny w ostatniej fazie eksploatacji, gdy mamy już osoby zamknięte w domu publicznym czy dzieci pracujące na farmie. – stwierdza nasz gość i dodaje, że – Najpierw niewolnicy są gdzieś rekrutowani. A dzieje się to w miejscach ubogich, niewidocznych, gdzie mieszkają ludzie nie mający dostępu do edukacji i mediów.  Tam  zjawia się „zaradny” człowiek i proponuje pracę.

Dlatego założona przez Radka Malinowskiego ogranizacja HAART Kenya organizuje warsztaty, podczas których nauczają ludność najbardziej narażoną na niewolnictwo jak się bronnić przed tym procederem. W audycji także o tym jak można wspomóc działalność HAART Kenya .

Posłuchaj na stronie PR 1 ; http://www.polskieradio.pl/7/5118/Artykul/1630107,Wspolczesne-niewolnictwo-ma-sie-dobrze