6 listopada 2015

Oblicza niewolnictwa. Jak pomóc? Koncert i spotkanie w Dobrym Miejscu!

Handel ludźmi w Afryce, historie ofiar, skala problemu, formy pomocy poszkodowanym i działania uświadamiające – temu poświęcone będzie spotkanie w niedzielę 15 listopada, w „Dobrym Miejscu”, zorganizowane przez Fundację Razem dla Afryki w ramach kampanii #ZBUDUJ FreeDOM.

plakat_15-listopada

Celem akcji jest zebranie funduszy na budowę schroniska dla ofiar handlu ludźmi w stolicy Kenii, Nairobi. Ośrodek poprowadzi organizacja HAART Kenya, założona z 2010 r. przez Polaka, Radosława Malinowskiego. HAART współpracuje z archidiecezją Nairobi i diecezją Ngong. Drugą częścią spotkania będzie koncert zespołu Dobre Ludzie, wraz z premierą piosenki „Z wolności dom” promującej kampanię. Partnerem wydarzenia jest sklep i serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

#Zbuduj FreeDOM wystartowała 18 października, w Europejski Dzień Przeciw Handlowi Ludźmi. Jej Ambasadorami są m.in. Krzysztof Zanussi, Darek i Ela Malejonek, Księżna Maria Sapieha, Kabaret Mumio, dziennikarze i podróżnicy. Słowa błogosławieństwa dla kampanii przesłał również Papież Franciszek. W specjalnym telegramie Watykański Sekretarz Stanu kard. Pietro Parolin zapewnia o wdzięczności Papieża za podejmowane wysiłki oraz o jego modlitwie, „by inicjatywa #ZBUDUJ FreeDOM. pomogła w uwolnieniu mężczyzn, kobiet i dzieci, a jednocześnie wsparła ich w procesie rehabilitacji i odzyskaniu godnego życia.” Wpłat możecie dokonywać przez stronę: www.zbudujfreedom.pl

HAART do chwili obecnej uratowała ponad 300 osób, przeprowadziła setki szkoleń uświadamiających, docierając do ponad 20 tys. mieszkańców slumsów i terenów wiejskich.

W spotkaniu udział wezmą: Radosław Malinowski, dyrektor HAART, Winnie Mutevu (Kenia) na co dzień pracująca z ofiarami, Krzysztof Błażyca, redaktor Gościa Niedzielnego, prezes Fundacji Razem dla Afryki. Zagra zespół Dobre Ludzie.

Niedziela, 15 listopada, Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce” ul Dewajtis 3. w Auli im.bł.J.Popiełuszki. godz. 16.30.