23 lipca 2016

Zbuduj FreeDom w Światowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi – 30 lipca

KAMPANIA i KONKURS – cel: POMOC!

„I tak miałam szczęście” – powiedziała naszej organizacji Hanna (Kenijka) była ofiara handlu ludźmi. „Dwie dziewczyny, które zwerbowano ze mną do Libii zmarły, kilka było torturowanych, jedna straciła zmysły, inna przeszła przez rytuał czarów. Kobiety były też gwałcone. Córka ludzi o których pracowałam nazywała mnie „Eabd”, czyli – NIEWOLNICA”

fot. Jakub Szymczuk

fot. Jakub Szymczuk

Czym jest handel ludźmi? Zapytaliśmy w Kenii i naszych ambasadorów kampanii w Polsce:

Fundacja Razem Dla Afryki (www.razemdlaafryki.org) w październiku 2015 roku rozpoczęła realizację projektu Zbuduj FreeDOM (www.zbudujfreedom.pl). To kampania społeczna, której celem jest zebranie funduszy na wybudowanie schroniska dla ofiar handlu ludźmi w Nairobi (Kenia). Schroniskiem będzie zarządzać organizacja HAART Kenya (www.haartkenya.org) – założona i prowadzona przez mieszkającego w Kenii polskiego prawnika, Radosława Malinowskiego.

FreeDOM będzie schroniskiem dla kobiet i dzieci uratowanych z niewoli, często maltretowanych fizycznie, psychicznie i seksualnie. Będzie miejscem pomocy psychologicznej, medycznej, zapewni poszkodowanym bezpieczeństwo oraz pomoc w odzyskaniu poczucia własnej wartości i godności. Będzie też miejscem, gdzie zdobędą nowe umiejętności zawodowe, by móc powrócić do normalnego, wolnego zycia.

W związku z przypadającym 30 lipca Światowym Dniem Walki z Handlem Ludźmi zachęcamy Państwa do włączenia się w kampanię i prosimy o wsparcie w budowie schroniska! www.zbudujfreedom.pl

Zapraszamy też do udziału w naszych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. W pierwszym mamy dla Was 3 egzemplarze książki „W piekle eboli”, podpisanej przez autora – podróżnika Tadeusza Biedzkiego, ambasadora kampanii Zbuduj FreeDOM. Za książkę, autor został uhonorowany nagrodą im. Arkadego Fiedlera – Bursztynowym Motylem – najważniejszą polską nagrodą w dziedzinie literatury podróżniczej. Książki ufundowało Wydawnctwo Bernardinum.

Co zrobić, żeby wygrać książkę? To proste:

1. W poście w wydarzeniu odpowiedz na pytanie: „Czym dla Ciebie jest wolność?”
2. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/zrobiłaś – polub nasz profil www.facebook.pl/ZBUDUJFreeDOM
3. Udostępnij nasze wydarzenie
4. Pomóż nam wybudować schronisko dla ofiar handlu ludźmi w Kenii poprzez wpłatę dowolnej kwoty na naszą kampanię – możesz to zrobić za pośrednictwem DotPaya na www.zbudujfreedom.pl lub tradycyjnym przelewem :
Nr konta do wpłat: PLN: 49 1020 3408 0000 4102 0373 7442 (z dopiskiem FreeDOM)

Z pośród wszystkich uczestników wybierzemy 3 osoby, które udzielą najciekawszych odpowiedzi i otrzymają od nas książkę…

Śledźcie nasz profil. Będą kolejne konkursy i książki do wygrania.

Obecny konkurs trwa do 07.08.2016r.